اتوپلاستی(otoplasty) که به آن جراحی زیبایی گوش نیز گفته می‌شود؛ روشی برای تغییر شکل دائم، موقعیت یا اندازه گوش است. طی این جراحی زیبایی جراح، گوش را (به هر علتی) و با (هر تکنیکی)  شکل می دهد تا ظاهر آن را به نتیجه دلخواه یا حتی نزدیک به دلخواه در بیاورد.

بیشتر بخوانید

سپتوم دیواره ی استخوانی و غضروفی است که بینی شما را به دو سوراخ بینی جداگانه تقسیم می کند. وقتی سپتوم به یک طرف بینی منحرف شود، یک تیغه انحرافی ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید

️قرار دادن لوله تهویه گوش یکی از اساسی ترین و ساده ترین جراحی‌هایی است که توسط متخصصان گوش‌‌ُ حلق ‌ُبینی انجام می شود.⁣⁣این جراحی معمولاً برای از بین بردن عفونت مزمن گوش میانی که با درمان دارویی برطرف نشده است،⁣ یا جلوگیری از عفونت های حاد مکرر⁣ یا علائمِ اختلال عملکرد لوله استاش انجام می شود.⁣

بیشتر بخوانید

لوزه های کامی (به انگلیسی: Palatine tonsils) که faucial tonsils نیز نامیده می شوند، لوزه هایی در سمت چپ و راست عقب گلو هستند که اغلب به صورت توده های سفیدرنگ دیده می شوند. لوزه كامي به همراه لوزه سوم از بافت‌هاي لنفاوي تشكيل شدهاند و از پس از تولد در سيستم دفاعی بدن دخالت دارند.

بیشتر بخوانید

آدنوئید یا لوزه سوم بافت نرمی است که دقیقاً در پشت حفره بینی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

پولیپ بینی باعث افزایش فشار سینوسی می‌شود. این مسأله می‌تواند بر شیپور استاش تأثیر بگذارد که به نوبه خود تعادل فرد بیمار را مختل می‌کند و باعث سرگیجه می‌شود.در این مقاله سرگیجه مرتبط با پولیپ بینی را مورد بحث قرار می‌دهیم

بیشتر بخوانید

پزشک، ممکن است طی یک ویزیت روتین و چکاپ برای بیماری که علائمی در گوش را تجربه می‌کنند، معاینه گوش انجام دهد. اتوسکوپ، وسیله‌ای است که پزشک با کمک آن به بررسی علائم عفونت، آسیب یا سایر مشکلات گوش می‌پردازد.

بیشتر بخوانید

اگر دچار سینوزیت هستید و میخواهید جدیدترین روش های درمان سینوزیت خانگی را یاد بگیرید و درمان خانگی سینوزیت را برای کاهش درد امتحان کنید همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

اگر شما نیز درگیر دردهای بعد از کرونا هستید و میخواهید در مورد عوارض کرونا و دردهای سرگردان در مفاصل، استخوان و عضلات بعد از کووید 19 را بدانید در این مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

اگر با شروع فصل بهار درگیر آلرژی فصلی میشوید و میخواهید بدانید که راه درمان حساسیت فصلی چیست، در این مقاله همراه ما باشید تا با جزییات درمان آلرژی شنا شوید.

بیشتر بخوانید

از جدید ترین، ساده ترین و آسان ترین روش هایی که برای لیفت بینی شناخته شده است، لیفت بینی با چسب است که تکنیکی بسیار مناسب می‎‌باشد. چسب لیفت بینی دارای قیمتی مقرون به صرفه است و فروش آن در داروخانه، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و همچنین سایت دیجی کالا انجام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید

اگر قصد دارید بهترین عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهید، باید درخصوص عمل زیبایی بینی اطلاعات دقیقی داشته باشید. در این بخش به روزترین اطلاعات درخصوص عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی را باهم بررسی میکنیم و مزایای عمل بینی، عوارض جراحی زیبایی بینی و جزییات آن را بررسی میکنیم.

بیشتر بخوانید

معمولا بهترین جراح متخصص گوش حلق و بینی، برای جراحی زیبایی بینی اصول و ویژگی های خاصی دارد. در این مطلب به مهم ترین ویژگی های جراح بینی خوب و باتجربه پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید

یکی از رایج ترین بیماری هایی که در مورد آن شنیده اید سینوزیت است. احتمالا شما نیز در اطرافیان خود افراد مبتلا به سینوزیت و مشکلات جانبی این بیماری را مشاهده نموده اید.

بیشتر بخوانید

اگر سوار هواپیما شده باشید، یا اهل طبیعت گردی و کوهنوردی در ارتفاعات باشید، بی شک گوش درد و کیپ شدن گوش را تجربه کرده اید. این حس نه چندان مطلوب زمانی ایجاد می شود که عملکرد گوش میانی بدلیل فشار هوا دچار اختلال می شود.

بیشتر بخوانید

سنگ لوزه که به معنای تجمع خوش خیم باکتری ها و باقی مانده هایی از غذا در حفره های لوزه است.سنگ لوزه شامل اجسامی سفید یا زرد رنگ است که در کریپتهای لوزه شکل میگیرد . نحوه ی به وجود آمدن سنگ لوزه به این صورت است که به همراه صرف غذا ذرات غذایی در کریپها به دام می افتد و به محل مناسبی برای رشد باکتریهای دهان تبدیل می شود.

بیشتر بخوانید

آفت دهان درواقع نوعی زخم دردناک داخل دهان است که هر چند وقت یک بار عود می کند. این زخم ها گرد و کم عمق هستند و در نواحی داخلی لب ها، اطراف لثه، کام نرم و زبان ایجاد می شوند.

بیشتر بخوانید

همان طور که در مقالات قبل گفته شد، در قسمت گوش میانی پرده ای بنام پرده گوش قرار گرفته است. این پرده ارتعاشات صدا را دریافت نموده و با انتقال پیام صدا به عصب گوش و درک آن توسط مغز موجب شنیده شدن صدا ها می شود.

بیشتر بخوانید
تماس سریع