برای اطلاع از دلایل بروز حساسیت بهاری و کشف روش های عالی برای درمان آلرژی بهار تا پایان این مقاله همراه دکتر مجید نصیری باشید.

بیشتر بخوانید

اگر گوش شما تقارن ندارد یا قصد دارید برای عمل زیبایی گوش اقدام کنید، حتما همراه ما باشید تا جزییات 0 تا 100 عمل اتوپلاستی گوش را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید

پولیپ حنجره یک ضایعه خوش خیم در نتیجه ی استفاده ی ناصحیح از صدا ایجاد می شود. اگرچه علت این اختلال کاملا مشخص نشده است اما با استفاده ی بیش از حد از حنجره مرتبط است.

بیشتر بخوانید

در واقع به گسترش عفونت از فضای گوش میانی به سیستم هوایی استخوان گیجگاهی ماستوئیدیت گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید

پرده گوش یک عضو نازکی بوده که در بین گوش خارجی و میانی قرار دارد و هنگام برخورد امواج صوتی به پرده گوش، به لرزش در می آید و موجب انتقال صوت به گوش داخلی می شود.

بیشتر بخوانید

غدد بزاقی را می توان بر حسب اندازه به دو غده ماژور و مینور تقسیم بندی کرد. که غدد بزاقی ماژور عبارتند از غدد بناگوشی (غدد پاروتید) و غدد تحت فکی (ساب مندیبولار).

بیشتر بخوانید

آبسه پره تونسیلار یا همان آبسه لوزه یک عفونت باکتریایی است که معمولا در نتیجه گلو درد استرپتوکوکی درمان نشده یا التهاب لوزه رخ می دهد. این آبسه به طور کلی یک برآمدگی پر از چرک است که در نزدیکی یکی از لوزه ها دیده می شود.

بیشتر بخوانید

شاخک های بینی که به آنها توربینه هم گفته می‌شود، ساختارهایی در دیواره کناری داخل بینی هستند که به صورت برجستگی هایی در داخل راه هوایی بینی دیده می شوند.

بیشتر بخوانید

در ابتدا، جراحی سینوس از طریق ایجاد برش های خارجی صورت می گرفت و پزشکان با استفاده از گاز و پانسمان، خونریزی را کنترل می کردند. در این وضعیت، بیمار درد و ناراحتی قابل توجهی را تجربه می کرد.

بیشتر بخوانید

توده ها و برجستگی هایی که در گردن به وجود می آیند معمولا شایع هستند و دلایل متعددی دارند. این توده ها ممکن است از پوست و یا بافت های زیر پوست ایجاد شوند. بیشتر توده های گردن، به ویژه آن هایی که در کودکان و بزرگسالان بروز می یابند، سرطانی نیستند.

بیشتر بخوانید

رینوپلاستی (Rhinoplasty) یکی از روش‌های جراحی زیبایی بینی است که باعث تغییر شکل بینی می‌شود. به جرأت می‌توان ادعا کرد که این عمل از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین خدماتی است که پزشکان و جراحان پلاستیک در ایران و جهان در حال ارائه‌ی آن به متقاضیان و زیبایی‌جویان خود هستند.  

بیشتر بخوانید

اتوپلاستی(otoplasty) که به آن جراحی زیبایی گوش نیز گفته می‌شود؛ روشی برای تغییر شکل دائم، موقعیت یا اندازه گوش است. طی این جراحی زیبایی جراح، گوش را (به هر علتی) و با (هر تکنیکی)  شکل می دهد تا ظاهر آن را به نتیجه دلخواه یا حتی نزدیک به دلخواه در بیاورد.

بیشتر بخوانید

سپتوم دیواره ی استخوانی و غضروفی است که بینی شما را به دو سوراخ بینی جداگانه تقسیم می کند. وقتی سپتوم به یک طرف بینی منحرف شود، یک تیغه انحرافی ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید

️قرار دادن لوله تهویه گوش یکی از اساسی ترین و ساده ترین جراحی‌هایی است که توسط متخصصان گوش‌‌ُ حلق ‌ُبینی انجام می شود.⁣⁣این جراحی معمولاً برای از بین بردن عفونت مزمن گوش میانی که با درمان دارویی برطرف نشده است،⁣ یا جلوگیری از عفونت های حاد مکرر⁣ یا علائمِ اختلال عملکرد لوله استاش انجام می شود.⁣

بیشتر بخوانید

لوزه های کامی (به انگلیسی: Palatine tonsils) که faucial tonsils نیز نامیده می شوند، لوزه هایی در سمت چپ و راست عقب گلو هستند که اغلب به صورت توده های سفیدرنگ دیده می شوند. لوزه كامي به همراه لوزه سوم از بافت‌هاي لنفاوي تشكيل شدهاند و از پس از تولد در سيستم دفاعی بدن دخالت دارند.

بیشتر بخوانید

آدنوئید یا لوزه سوم بافت نرمی است که دقیقاً در پشت حفره بینی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

پولیپ بینی باعث افزایش فشار سینوسی می‌شود. این مسأله می‌تواند بر شیپور استاش تأثیر بگذارد که به نوبه خود تعادل فرد بیمار را مختل می‌کند و باعث سرگیجه می‌شود.در این مقاله سرگیجه مرتبط با پولیپ بینی را مورد بحث قرار می‌دهیم

بیشتر بخوانید

پزشک، ممکن است طی یک ویزیت روتین و چکاپ برای بیماری که علائمی در گوش را تجربه می‌کنند، معاینه گوش انجام دهد. اتوسکوپ، وسیله‌ای است که پزشک با کمک آن به بررسی علائم عفونت، آسیب یا سایر مشکلات گوش می‌پردازد.

بیشتر بخوانید
تماس سریع