0 0

  • تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
  • بازدید : 611
امتیاز 0.00 از 0
پرسش

سلام پسرم 2 سال و 5 ماهه حدود 1ساله که همیشه تب میکنه و بدنش عفونت میکنه بطوری که crp مثبت 1 یا 2 میشه هر ازمایشی از کبد و کلیه وعفونت ادراری و مدفوع و همچی گرفتیم هیچ مشکلی نداره دکتر متخصص اطفال که معاینه میبریمش میگن لوزه داره و از شدت لوزه ها سینوسهاش عفونت میکنن هم لوزه سوم و هم لوزه حلقی که گوشه دهن هستن خیلی بزرگ و چرکی میشن حتی زمانی ک سرما خورده نیست و در حالت عادی لوزهاش خیلی بزرگن بطدری ک شبا تنفس براش خیلی سخته و خرو پف زیادی میکنه. اشتهاش خیلی ضعیفه و خیلی هم وزن کم داره حدودا2 کیلو بیشتر و جثه بسیار ریزی داره.متخصص حلق و بینی بردیم نگاش کردن گفتن باید عمل بشه ولی یک دکتر دیگه متخصص حلق و بینی ک بردیم گفتن سنش کمه و نمیشه تا4سالگی عمل بشه و فقط لوزه سومش میشه عمل بشه اما پسرم لوزههای حلقیش خیلی بزرگ و چرکین.حالا دیگه نمیدونیم چکار کنیم نظر شما چیه ایا بااین شرایط میشه عملش کرد و عمل براش ضروری هست؟؟چرا یکی از دکارا گفتن ک نمیشه عمل بشه از چه لحاظ براش بده از نطر بیهوشی یا دلیل دیگه ای داشته که اینو گفتن .ممنون از پاسخگوییتون ببخشید طولانی شد

پاسخ

با سلام و درود خدمت شما دوست عزیز
اینکه فرزند شما دچار عفونت های مکرر می شود، خروپف دارد و تنفس از دهان و همچنین دچار کاهش وزن شده توصیه ایکه متخصصین کودکان به شما کردند که مشکل لوزه داشته و منشا عفونت لوزه ها هستند. با توجه به توصیف شما و بدون معاینه احتمال می دهد مشکل از لوزه ها باشد و لازم است جراحی صورت گرفته و خارج شود.
اینکه گفتند عمل نشود به دلیل این استکه لوزه ها در سیستم دفاعی کودک هستند و آلارم بیماری ها. اما اگر همین لوزه ها موجب عفونت های مکرر شود لازم است حتما خارج شود چرا که عفونت های مکرر لوزه مشکلات دیگری همچون رماتیسم قلبی را برای فرد ایجاد می کند.
با آرزوی سلامتی و بهبودی شما – دکتر مجید نصیری
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

برچسب ها

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید