0 0

  • تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۱۲
  • بازدید : 312
امتیاز 0.00 از 0
پرسش

با سلام و احترام
جناب دکتر من 35 سالمه و مدت 17 سال هست که آواز سنتی کار میکنم و از طریق تدریس در آموزشگاهها و برگزاری کنسرت ارتزاق میکنم.ولی مدت دو سال هست که نمیتونم تحریر یا همون چهچه بزنم این در حالیه که سابقا این کار برام بسیار راحت و جزو کارهای روتینم بود.همچنین من به گام صدای خودم واقفم و میدونم نباید به حنجره فشار آورد و این کار روهم نکردم. به پزشکان حاذق بسیاری مراجعه کردم ولی افاقه نکرد.ازونجایی که این امر برام حیاتی هست و کسب درامد من از ین طریقه خواهش میکنم چاره ای به حالم بکید.جناب دکتر جسارتا من حدسی دراین خصوص میزنم و پرسش من هم از شما همینه که آیا روابط جنسی با همسرم میتونه رو حنجرم و تحریر صدام تاثیر داشته باشه.البته این روابط در حد نرمال هست و افراطی درش نیست ولی میگم شاید این امر باعث مشکلم باشه چون تا دوسال پیش که مجرد بودم چنین مشکلی رو نداشتم .با تشکر و احترام مجدد

پاسخ
با سلام و درود خدمت شما دوست عزیز؛ چیزهاییکه میتواند موجب تغییر در تن صدا شود و استفاده از تارهای صوتی شمارا محدود کند ، عبارتند از : حساسیت ، فشار بیش از حد به تارهای صوتی، مشکلات معده
هریک از عوامل را جداگانه باید بررسی کرد تا دلیل مشکل شما مشخص شود
در گام اول عکس برداری از حنجره پیشنهاد میشود تا وضعیت تارهای صوتی و حرکت آنها بررسی شود که مشاهده کنیم بطور قرینه حرکت میکنند یا خیر.
ارتباط جنسی یا روابط جنسی با همسر مطرح کردید ،احتمال دارد بدلیل تغییرات هورمونی این حالات ایجاد شود ، البته در صورتیکه روابط افراطی باشد.
توصیه ی من به شما این استکه به یکی از همکاران گوش و حلق و بینی جهت عکسبرداری از حنجره مراجعه نمائید . ورزشهای هوازی نیز موجب افزایش فعالیت قلب شده و این فعالیت عضله دیافراگم را باز میکند و قدرت صداهای بلند نیز از این عضله ناشی مشود.
گفتار درمانی یا Voice Trophy که متخصصین به شما روشهایی آموزش میدهند که بتوانید از عضلات حنجره برای داشتن صدای بلند تر استفاده کنید.
با آرزوی سلامتی و بهبودی شما -دکتر مجید نصیری
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

برچسب ها

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید