0 0

  • تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۸
  • بازدید : 594
امتیاز 0.00 از 0
پرسش

باسلام واحترام.جناب دکتر بنده اززمان جوانی تا هم اکنون که ۵۰ سال سن دارم از خلط پشت حلق وناراحتی وسردرد ناشی از سینوس هام رنج می برم وچنانچه در معرض باد قرار بگیرم حتما حالت احتقان ودچار سردرد شبانه خواهم شد'البته مقداری انحراف مجاری دارم 'لطفا راهنمایی بفرمایید برای درمان قطعی چکار کنم. از پاسخ گویی شما ممنونم

پاسخ
با سلام و درود خدمت شما دوست عزیز، ترشحات پشت حلق ناشی از ترشحات سینوسهاست و همه ی ما این ترشحات را داریم ولی زمانی متوجه این ترشحات میشویم که یا مقدار ترشحات زیاد شده باشد و یا غلظت آن بیشتر شده باشد. و در برخی موارد هر دو مورد ایجاد میشود.
حال به بررسی دلیل ترشح سینوسها میپردازیم که، یا زمینه ی آلرژی وجود دارد و یا عفونت که باعث افزایش ترشح سینوسها میشود . شما میفرمائید سالهاست این ترشحات را دارید ؛قطعا تابحال همکاران با معاینه شما و مشاهده CTScan ساختار سینوسها و دهانه ی آنها مشخص شده .
اگر انجام نشده توصیه میکنم هرچه زودتر این کارها را انجام دهید تا تشخیص دقیقی از شرایط بدست آوریم.
اگر زمینه ی این ترشحات آلرژی باشد که درمان قطعی وجود ندارد و تا بحال درمانهای کنترلی برای آلرژیها تجویز شده. اگر منشا عفونت داشته باشد که میتوان آنرا برطرف کرد و با تمهیداتی تا حدود زیادی از عفونتهای مجدد جلوگیری کرد . انسان نمیتواند خودرا در مقابل عفونت مقاوم کند اما میتوان با انجام فعالیتهایی دفعات گرفتار شدن در عفونت را کاهش داد .
همانطور که خود شما متوجه شده اید باتوجه به حساسیت سینوسهای شما باید مراقبتهایی در خصوص زمانهاییکه در معرض باد قرار میگیرید و شستشوی مرتب بینی با سرم شستشو نیز میتواند بسیار کنترل کننده باشد .اگر زمینه آلرژی باشد داروهای استنشاقی و خوراکی میتواند کنترل کننده باشد اما در اولین قدم توصیه میکنم تحت معاینه دقیق قرار گرفته و CTScan را برای بررسی دقیقتر ارائه دهید.
با آرزوی سلامتی و بهبودی – دکتر مجید نصیری
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

برچسب ها

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید