0 0

  • تاریخ : ۱۳۹۵/۴/۱۳
  • بازدید : 733
امتیاز 0.00 از 0
پرسش

سلام. من 32 ساله هستم. سالهاست مشکل سینوزیت دارم. تقریبا ده سال پیش اسکنم کیست ماگزیلار را نشون داد بعد از یک دوره درمان تقریبا مشکل حادی نداشتم. اما از یک سال و نیم پیش به یک باره دچار مشکلاتی شدم سردردهای شدید در ناحیه صورت و اطراف چشم ها و حجم زیادی از خلط پشت گلو و خلط خونی که چندین بار در روز تکرار میشد و همچنین تب داشتم و برایم بسیار نگران کننده بود. اما متاسفانه چون ایام تعطیلات عید بود در آن شرایط حاد فقط با مراجعه به اورژانس ها دارو دریافت کردم. با تکرار سی تی اسکن و ام آر آی مراجعه به چند پزشک اگرچه از حجم خلط کاسته شده و سردردهایم مقطعی است اما جواب درستی در مورد خونی که در خلط دیده می شود تاکنون دریافت نکرده ام (یکی از پژشکان منشا خون را حالت آلرژیک دانست و همکار دیگر هم اول آن را توهم بنده دانست و بعد از اصرار بنده در اثبات آن فرمودند در صورت تکرار باید اندوسکوپی شوید که بنده ترجیح دادم دیگر مریض ایشان نباشم).
الان همچنان مشکل دارم. مخصوصا وقتی در معرض باد کولر یا محیط باز قرار میگیرم دچار سردرد و احساس سنگینی در سر و تب خفیف و همچنین صبح ها با حجمی از خلط که همراه با خون تازه است مواجه می شوم.
خواهش می کنم در این خصوص بنده را راهنمایی بفرمایید.

پاسخ
با سلام خدمت شما دوست عزیز،همان طور که خودتان گفتید،شما از قبل در سینوس فکی خود،سینوزیت داشتید،و اخیرا دچار حمله حاد شدید،با ترشحات زیاد و خلط خونی.فقط چیزی که توضیح ندادید،این است که نتیجه سی‌ تی‌ اسکن جدید شما چه بوده است؟به هر صورت این ترشحات که ته حلق جمع میشوند،منشأ یی جز سینوس‌ها ندارند. سینوس‌های شما تحریک شده و التهابی هستند،و باعث افزایش ترشحات خودشون میشوند.فقط باید در مورد رنگ و غلظت ترشحات سینوس‌ها دقت شود. در اکثر موارد بیماران به دلیل آلرژی دچار افزایش غلظت ترشح ته حلق میشوند که در آن صورت باید سعی‌ کرد آلرژی (حساسیت) را کنترل کنیم.چون آلرژی متأسفانه درمان قعطی‌ ندارد.اینکه وقتی‌ شما در معرض باد قرار می‌گیرید،دچار سر درد و سنگینی‌ سر میشوید،خود نشان دهنده حساس بودن سینیوس‌ها یتان می‌باشد.برای همین فوری به تغیرات محیط عکس‌العمل نشان میدهند.من چون جواب سی‌ تی‌ اسکن دوم شما را ندارم،متأسفانه بیشتر از این نمیتوانم شما را راهنمایی کنم.در مورد خونی هم که همراه خلط می‌بینید،به احتمال زیاد،(نه بطور قطع)،چیز خاصی‌ نیست و مربوط میشود به التهابهای مخاط بینی‌ که بعلت التهابها و تورم ممکن است،عروق کوچکی پاره شوند و خون مختصری در خلطتان دیده شود.حجم این خون به آن اندازه نیست که از جلوی بینی‌ خارج شود،لذا از عقب بینی‌، همراه خلطهایی که از سینوس‌ها میایند،خارج میشود.
با آرزوی سلامت و شادی برای همه دوستان.دکتر مجید نصیری.
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

برچسب ها

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید