0 0

  • تاریخ : ۱۳۹۵/۳/۳۱
  • بازدید : 563
امتیاز 2.45 از 2
پرسش

با سلام خدمت شما. سوالم اینه که اگه بوی دهان فقط با قرص داکسی سایکلین رفع بشه مشکل دقیقا چیه؟ من از لحاظ دندان و لثه و بهداشت مشکلی ندارم سیتی اسکن هم انجام دادم سینوزیت نداشتم لوزه هام هم مشکل نداره. ولی خلط و ترشح از گلوم دارم. ته زبانم و قسمتی که بعد از دندان ها که هنوز به لوزه نرسیده بو عفونت میده. یه مدت قرص داکسی سایکلین برای یه مشکل دیگه خوردم همون مدت دهنم هیچ بویی نمیداد. لطفا راهنماییم کنید که مشکلم چیه و از چه لحاظ باید بررسی بشم. تهران هم نیستم.

پاسخ
با سلام خدمت شما دوست عزیز، باید عرض کنم که اینکه شما گفتید عکس گرفتید و در سی‌ تی‌ اسکن سینوس‌هایتان مشکلی‌ نداشته،این درست است.سینوس‌ها میتوانند مشکل خاصی‌ نداشته باشند، ولی‌ ترشح بیش از حد عادی داشته باشند. به همین دلیل هم هست که شما گفتید، ترشحات ته حلق دارید، و خلط از گلویتان خارج میشود. این مساله نشان دهنده این است که شما ترشح از سینوس‌ها را دارید. پس باید سینوس‌ها مورد بررسی‌ قرار گیرند و اینکه گفتید قرص داکسی سایکلین که یک آنتیبیوتیک است را مصرف کردید، و بوی بد دهنتان کاهش یافته است، نشان دهنده این است که عفونتی، هر چند گذرا در سینوس‌هایتان بوده است. توصیه من به شما این است:
داروی داکسی سایکلین، داروی خوبی‌ است ولی‌ باید خیلی‌ با احتیاط مصرف شود، چرا که میتواند زخم‌های خیلی‌ خطرناکی در مری به وجود آورد.به همین دلیل گفته میشود که اگر لازم است واقعا این دارو را مصرف کنید، حتما به همراه آن،یک لیوان کامل آب بنوشید. مطلب دوم این است که شما باید معاینه شوید تا لوزه‌ها بررسی‌ شوند که به چه صورت هستند چون گاهی لوزه‌ها دارای حفراتی هستند که میتواند باعث تجمع غذا در آن ناحیه و ایجاد بوی بد دهان شوند. بعد از معاینه دقیق، می‌توان داروی لازم را تجویز و مشکل را حل کرد. ولی‌ چون گفتید تهران نیستید، می‌تونم توصیه کنم که برای مدتی‌ قرص‌های ضدّ حساسیت(مانند آنتی هیستامینها) را در کنار قرص‌های دیگری که مکمل آنتی هیستامینها هستند مثل، مونته لوکاست ۱۰ Mg (روزی ۱ عدد) را مصرف کنید. همینطور میتوانید از اسپری‌های استنشاقی بینی‌ مثل اسپری رینو کورت , در روز ۲ پاف در هر سوراخ بینی‌،استفاده کنید.آخرین مساله بررسی‌ وضعیت معده می‌باشد که اگر مشکل داشته باشد،میتواند باعث ایجاد بوی بد دهان شود.

با آرزوی سلامتی‌ برای همه دوستان. دکتر مجید نصیری.
امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید