هایفوتراپی
 

جوان ماندن ونداشتن چین وچروک ازپایه های زیبایی محسوب می شود.قوام پوست به داربست زیرین آن که شامل کلاژن و الاستین است بستگی دارد . با پا به سن گذاشتن یا عوامل محیطی مانند نور آفتاب ،استرس ها ،آلودگی هوا ، دخانیات ،تغذیه ناسالم ،خواب ناکافی و... سبب پیری و افتادگی پوست می شود،امروزه روش های درمانی متفاوتی از بوتاکس گرفته تا جراحی های دشوار لیفتینگ،انواع روش های لیزر و...دست به دست هم داده اند تا ظاهری جوان را برای همه به ارمغان بیاوردو اساس کارهمه این دستگاه ها تخریب ساختار قدیمی کلاژن وتحریک کلاژن سازی جدید از راه ایجاد گرمای موضعی می باشد.

 

جوانسازی پوست با روش هایفوتراپی

بزرگترین افتخار روش هایپوتراپی اینست که بدون کوچکترین آسیب یا عارضه ای مثل لک یا زخم و...عمل کرده و تنها بر لایه های زیرین پوست اثرگذاری کرده و باعث جوانسازی پوست می شود.هایفو HIFU) ) از جدبدترین متدهای تکنولوژی لیفتینگ صورت و گردن (بدون جراحی) می باشد و انجام آن فقط در یک جلسه و بسته به سطح افتادگی پوست  معمولا 45 دقیقه طول می کشد و محدوده سنی مشخصی ندارد. استفاده از این روش درمانی به سرعت گسترش پیدا کرد و هم اکنون متخصصان در سراسر جهان از دستگاه های پیشرفته هایفو تراپی برای درمان مشکلات پوستی بیماران خود استفاده می کنند. تک جلسه بودن درمان هایفو با فواصل حداقل 9-12 ماهه ، سریع الاثر بودن و بازگشت به کار سریع هایفوتراپی از ویژگی های منحصر بفرد آن می باشد.ارزش روش  منحصر به فرد هایفوتراپی که سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می ماند چونکه سطح انرژی امواج ما فوق صوت آنچنان بالا نیست که باعث سوختگی پوست شود. 

 

 

موارد کاربرد هایفوتراپی

روش درمانی هایفوتراپی می تواند یک روش ایمن و موثر برای  درمان افتادگی پوست و دیگر مشکلات پوستی مثل بالا کشیدن ابروها ،رفع افتادگی پلک (رفع چین و چروک و سیاهی اطراف چشم)،زاویه دار کردن فک و مشخص شدن خط فک،رفع غب غب ورفع افتادگی پایین صورت،لیفت صورت،گردن وپیشانی،درمان منافذ باز پوست،رفع خط خنده و خط اخم،لیفت گونه و چانه  استفاده می شود.  

نحوه انجام هایفوتراپی

شخص روی صندلی می نشیند و پزشک پس از مالیدن ژل مخصوص امواج ما فوق صوت بر روی پوست تمیز شده با حرکت دادن دسته پروپ دستگاه هایفو (دقیقا مانند سونوگرافی)برای تاباندن انرژی مافوق صوت به زیر پوست ودر جهات مختلف صورت استفاده میشود و فعالیت سلولهای کلاژن ساز شروع می شود. ممکن است در هنگام انجام روش هایفوتراپی بیمار کمی احساس خارش یا گرما در زیر پوست خود کند،اگر احساس خارش یا گرما برای بیمار غیر قابل تحمل باشد.میتوان از داروی بی حسی برای راحتی بیمار استفاده کرد، اما چون معمولا در روش هایفوتراپی دردی احساس نمی شود بنابراین بدون نیاز به بیهوشی و بی حسی و مالیدن کرمهای بی حسی قابل انجام است.بعد از اتمام هایفوتراپی نیاز به استراحت نیست و شخص می تواند سایر فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.  

 

نتایج پس از هایفو به دو دسته تقسیم می شود

اگر پس از اتمام هایفوتراپی شخص بلافاصله اثرات لیفت را بر روی صورت خود احساس می کند نتایج سریع الاثر هایفو نامیده می شود.

نتایج تأخیری و تدریجی لیفتینگ هایفوتراپی با توجه به میزان افتادگی پوست و سطح چین و چروک پوست تا حدود سه ماه بعد از انجام هایفوتراپی ادامه دارد و تا شش ماه بعد نتایج کامل می شود.

 

 

عوارض هایفوتراپی

عوارضی که ممکن است پس از انجام هایفوتراپی مشاهده شود احساس سوزش یا قرمزی و تورم پوست باشد که طی گذشت چند ساعت بهبود میابد.

 

چه کسانی می توانند از روش هایفوتراپی استفاده کنند

افرادی که  تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که پوست شروع به شل شدن میکند استفاده کرد ،یا افرادی که حتی در سنین پایین غبغب یا تیرگی های دور چشم،خط لبخند،خط اخم و... دارند می توانند در هر سنی از اثرات هایفوتراپی بهره ببرند و از ایمن بودن این روش مطمعن باشند.

 

 

 

چه کسانی نمی توانند از روش هایفوتراپی استفاده کنند

خانمهای باردار،اشخاصی که دارای زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان هستند،بیماران دارای پروتز فلزی یا استنت قلبى، دیابتی ها و بیماران صرعی نمیتوانند از روش هایفوتراپی استفاده کنند.
 

برچسب ها :