اسکارلت
 

جوانسازی پوست به فرآیندی اطلاق می‌شود که برای از بین بردن علائم پیری و جوانسازی پوست، چین و چروک‌‌ها و خطوط ،افتادگی یا شلی پوست و مناطق تضعیف شده، بازسازی می‌شود و پوست ظاهری جوان‌تر پیدا می‌کنداز دیگر مشکلات پوستی جوانان جوش صورت یا آکنه است که با توجه به دستکاری یا جنس پوست جای جوش ها باقی مانده و با تغییرات ظاهری که در پوست ایجاد می کند سطح پوست را نا صاف می کند که اصطلاحا جای جوش را اسکار یا جوشگاه می نامند. بررسی آکنه و درمان آن باید توسط پزشک متخصص انجام شود.امروزه روش‌های متعددی برای جوانسازی پوست و رفع اسکار وجود دارد از جمله میتوان به لیزر اسکارلت اشاره نمود.

 

نحوه کارکرد اسکارلت

اسکارلت به عنوان جدید ترین روش جوانسازی در دنیا دارای گواهی ثبت اختراع برای فرکشنال آر اف (Fractional RF) می باشد.در دستگاه اسکارلت از عبور جریان رادیو فرکانسی به طریقه فرکشنال استفاده می شود و بعنوان اولین تولید کننده سیستمهای FMR در دنیا، شناخته شده ترین برند تکنولوژی فرکشنال می باشد.دستگاه اسکارلت دارای 25 عدد نیدل بوده که بطور همزمان وارد پوست می شود که عمق نفوذ آنها قابل تنظیم می باشد.گرمای تولید شده توسط RF موجب سنتز کلاژن و الاستین می شود. در روش اسکارلت خطر آسیب حرارتی و سوختگی در اپیدرم بطور کامل از بین خواهد رفت،و به دلیل قابل تنظیم بودن نیدل ها در اعماق مختلف پوست امکان آسیب به چربی های پوست وجود ندارد.

 

موارد کاربرد اسکارلت

درمان آکنه فعال با از بین بردن باکتری مولد آکنه- درمان اسکار آکنه--کاهش ترشح سبوم و درمان سبوره در پوست های چرب- درمان منافذ باز پوستی- از بین بردن خطوط خنده و اخم،چروک های پوستی ،درمان لک و شفاف سازی پوست -جوانسازی پوست صورت و بدن-پیلینگ بدون آسیب رساندن به پوست-کاهش استریا یا ترک های پوستی

 

 

 

مزایای اسکارلت

مهمترین مزیت لیزر اسکارلت این است که انرژی به سطح درم داده میشود. به همین دلیل به لایه سطحی پوست هیچ آسیبی نمیرسد و فقط پوست ۲۴-۴۸ ساعت ممکن است قرمز باشد.- لیزر اسکارلت بدون درد، کبودی و خونریزی می باشد.-نیدل ها رسانا بوده با  قابلیت تنظیم در عمق های متفاوت پوست و قابلیت استفاده از نیدل ها در طولانی مدت بدون کند شدن وجود دارد.- اسکارلت مجهز به میکروموتور بوده که سبب  ورود نیدلها بداخل پوست بصورت آهسته و بدون درد می باشد. -امکان استفاده در تمام مناطق صورت و بدن حتی پلک بالا و پائین وجود دارد.-قابلیت استفاده در نوع های متفاوت پوست-عدم ایجاد آسیب در اپیدرم و عدم لیز چربیهای صورت-امکان ترکیب اسکارلت با سایر روشهای درمانی از جمله مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، PRP و CO2 Fractional- پس از انجام اسکارلت نیاز به مراقبت کمتر بوده و فرد بلافاصله میتواند فعالیت خود را شروع کند.

 

نکته های قبل و بعد از اسکارلت

قبل از شروع درمان با اسکارلت خانم ها با پوست تمیز و بدون آرایش، و آقایان با صورت اصلاح شده باید مراجعه نمایند بعد از درمان با اسکارلت می توان با استفاده از کیسه یخ پوست را خنک و آرام نمود .استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ به کاهش سریع تر التهاب پوست کمک میکند.بهتر است تا یک هفته بعد از لیزر اسکارلت شب ها از کرم ترمیم کننده استفاده کنید. مصرف ضد آفتاب بلافاصله بعد از درمان شروع می شود و مصرف منظم آن ضروری است از شستشوی صورت با شوینده های قوی خودداری کنید.۲۴ساعت اول بعد از لیزر اسکارلت از استحمام ، سونا و استخر خودداری نمائید .در صورت مصرف کرم های ضد چروک ، لایه بردارها و کرم های لک بر تا رفع التهاب پوست از مصرف آن ها خودداری نمایید.انجام اسکارلت در نواحی  که ژل یا بوتاکس تزریق شده ممنوعیتی ندارد اما هرگونه درمان حرارتی ،از عمر ژل و بوتاکس می کاهد و احتمال نیاز به ترمیم را در پی خواهد داشت.

 

تعداد جلسات درمانی و فواصل جلسات اسکارلت

تعداد جلسات اسکارلت بسته به نوع درمان و شدت درگیری پوست فرق می کند. دوره های درمان با لیزر اسکارلت کوتاه بوده و معمولا 4 جلسه با فواصل ماهی یکبار انجام می شود.

 

 

 

زمان مشاهده تغییرات درمانی اسکارلت

اولین مشاهده تغییرات در کلاژن حدود ۳ هفته بعد از جلسه درمانی شروع می شود و بعد ازگذشت 3 ماه به حداکثر خود می رسد و این تغییرات همچنان ادامه دار خواهد بود و با گذشت 6 ماه از اسکارلت بهترین نتیجه درمانی را خواهید دید.