آیا مشاوره آنلاین پزشکی امکان پذیر است؟ مزایا و معایب

آیا مشاوره آنلاین پزشکی امکان پذیر است؟ مزایا و معایب

با پیشرفت علم و تکنولوژی و دیجیتالی شدن فعالیت‌های روزمره، تکنولوژی در سطوح مختلفی از زندگی نفوذ کرده است. مزایای بسیار زیادی که امروزه از آن بهره می‌بریم، حاصل همین پیشرفت است. استفاده از خدمات مشاوره آنلاین پزشکی، یکی از بهترین امکاناتی است که این روزها در اختیار داریم. مفید بودن مشاوره آنلاین توسط پزشکان متخصص، در زمان شیوع ویروس کرونا بیش از پیش، برای همه روشن شده‌است. در ادامه به بررسی مزایا و معایت مشاوره آنلاین پزشکی می‌پردازیم.

 

 

مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟

مشاوره آنلاین پزشکی متخصص گوش حلق بینی

مشاوره آنلاین پزشکی

 

اگر گشت و گذاری در اینترنت داشته باشید، احتمالا سایت‌ها و اپلیکیشن‌های بسیاری را می‌بینید که خدمات مشاوره آنلاین پزشکی ارائه می‌دهند. استفاده از این خدمات، موجب مشاوره با متخصصین و پزشکان بسیاری می‌شود. مشاوره آنلاین پزشکی، به صورت صوتی، تصویری و نوشتاری انجام می‌شود. برای استفاده از مشاوره آنلاین پزشکی (بدون تجویز دارو) و راهنمایی جهت مراجعه به متخصص موردنظر، می‌توانید از طریق بخش پرسیدن سوال، از دکتر مجید نصیری مشاوره بگیرید. اگر برای دریافت پاسخ عجله دارید، می‌توانید با مراجعه به اینستاگرام دکتر مجید نصیری، در بخش کامنت یا دایرکت سوال‌تان را مطرح کنید.

 

 

مورد اعتمادترین مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟

 

استفاده از این خدمات، زمانی مفید است که پزشک متخصص‌تان را به خوبی بشناسید. مشاوره آنلاین با اپراتورها، کار چندان عاقلانه‌ای نیست. پس بهتر است، از خدماتی استفاده کنید که مشخصات پزشک در آن روشن است و می‌توانید نسبت به سوابق و تخصص پزشک، تحقیق کنید. خدمات مشاوره آنلاین و پرسش سوال، در سایت بسیاری از متخصصین فراهم است. سعی کنید، جهت مشاوره آنلاین پزشکی، از سایت و اینستاگرام متخصصین استفاده کنید.

 

 

در چه زمان مشاوره آنلاین پزشکی مطلوب است؟

مشاوره آنلاین پزشکی دکتر مجید نصیری

 

مشاوره آنلاین پزشکی، برای زمان‌هایی مناسب است که هیچ مورد اورژانسی وجود ندارد. برای موارد اورژانسی، مشاوره آنلاین اصلا گزینه مناسبی نیست. استفاده از ارتباط مجازی با دکتر متخصص، برای زمان‌هایی مناسب است که دسترسی به پزشک ندارید. مثلا تعطیلات عید یا مناسبت‌های خاصی که در سفر هستید و تنها راه دسترسی‌تان، فضای مجازی است. در چنین شرایطی، می‌توانید از تکنولوژی استفاده کنید و لذت ببرید. مشاوره با متخصص، استرس، اضطراب و نگرانی‌تان را کاهش می‌دهد. گاهی مشاوره با پزشک و دستیابی به اطلاعات صحیح پزشکی، کمک فوق‌العاده زیادی به بهبودی وضعیت‌تان می‌کند. پس درصورتی‌که درگیر شرایط این‌چنینی هستید، از این امکانات استفاده کنید.

 

 

مزایای استفاده از مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟

 

استفاده از خدمات مشاوره آنلاین پزشکی با بهترین متخصصین مزایای جالبی دارد. دسترسی به اطلاعات مطلوب و علمی، یکی از بهترین مزایای استفاده از خدمات ویزیت آنلاین است. پرسش و پاسخ از طریق فضای مجازی، به شما این امکان را می‌دهد که بدون مراجعه به پزشک و در لحظه، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. گاهی شرایطی مشابه شرایط فعلی، امکان مراجعه لحظه‌ای را به ما نمی‌دهد. در چنین شرایطی، بهترین روش برای کاهش استرس و نگرانی، ارتباط مستقیم و آنلاین با پزشک است. گاهی با جست و جو در خصوص بیماری خاصی، می‌توانید علائم و درمان آن را مشاهده کنید، اما در بیشتر این مقالاتی که در سایت‌های غیر پزشکی و غیرتخصصی یافت می‌شود، اطلاعات اشتباه بسیاری به مخاطب ارائه می‌گردد. پس می‌توان گفت، مشاوره آنلاین با پزشک متخصص، بسیار مطلوب‌تر از مطالعات این‌چنینی و ایجاد استرس و نگرانی است. راهنمایی بیمار جهت درمان خانگی (برای بیماری‌های ساده و بدیهی) و همچنین راهنمایی جهت ارجاع به متخصصین موردنیاز، از جمله فعالیت‌هایی است که در جلسه مشاوره پزشکی انجام می‌شود.

 

 

معایب مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟

 

اگر بخواهیم معایب مشاوره آنلاین پزشکی را بررسی کنیم، می‌توان به کمبود معاینه حضوری و فیزیکی آن اشاره کرد. اصلی‌ترین مشکل در چنین ارتباطات آنلاینی، همان عدم معاینه است. اصلی‌ترین ابزار پزشک برای تشخیص، معاینه بیمار است. زمانی که امکان بررسی و معاینه فیزیکی بیمار وجود نداشته باشد، اطلاعات و تشخیص پزشک، حدودی خواهد بود. همچنین طبق قوانین، تجویز دارو بدون معاینه حضوری امکان‌پذیر نیست و در مشاوره آنلاین، صرفا راهنمایی‌هایی جهت تشخیص حدودی و کاهش استرس بیمار انجام می‌شود.

 

 

راه‌های مشاوره آنلاین پزشکی با دکتر مجید نصیری

 

اگر در زمینه گوش حلق و بینی، دچار مشکلی شده باشید، می‌توانید با دکتر مجید نصیری، متخصص گوش حلق و بینی مشاوره آنلاین داشته باشید. این مشاوره به‌صورت سوال و جواب در سایت انجام می‌شود. همچنین، جهت پاسخگویی سریع‌تر، می‌توانید ازطریق اینستاگرام دکتر مجید نصیری اقدام کنید و سوالات‌تان را بپرسید. جهت مراجعه حضوری و معاینه، می‌توانید با شماره تلفن 0212224572 و 09120701875 تماس بگیرید.

 

 

خلاصه مطلب

اگر به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری به پزشک را ندارید، می‌توانید از مشاوره آنلاین پزشکی استفاده کنید. این مشاوره، چندان قابل استناد نیست. اما، برای مواقع ضروری و خاص بسیار مطلوب است.

اگر این مقاله براتون مفید بوده، به مقاله امتیاز بدید، چون اطلاع از نیاز و علایق شما، به ما کمک زیادی می‌کند. لطفا  لینک این مقاله را، در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله به آرشیو مقالات دکتر مجید نصیری مراجعه فرمایید.

 بیشتر بدانید: مقالات دکتر نصیری

 

 دکتر مجید نصیری | متخصص حلق و بینی در تهران

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط