خس خس سینه نوزاد به چه علت است

حتماً شما نیز در اطرافیان خود کودک تازه متولد شده ای داشتید که والدین او از خس خس سینه نوزاد خود نگران بوده اند. خس خس سینه نوزاد یکی از نشانه های بیماری هایی است که می تواند برای او خطرناک باشد و توجه زیاد والدین را می طلبد. از این رو در این مقاله قصد به توضیح علت خس خس سینه نوزاد و همچنین اقدامات لازم جهت بهبودی خس خس سینه نوزاد ارائه خواهد. شد. این مشکل شایع تقریباً در نیمی از نوزادان دیده می شود و لازم است هر یک از شما عزیزان اطلاعاتی در این خصوص داشته باشید.

 

خس خس سینه نوزاد چیست؟

خس خس سینه نوزاد معمولاً پس از تولد مشاهده می شود. این خس خس در اکثر موارد در معاینات نوزاد توسط پزشک بوسیله استتوسکوپ قابل شنیدن می باشد. در برخی موارد نیز در صورت بیشتر بودن صدای خس خس سینه، والدین کودک متوجه آن خواهند شد. این مشکل شایع بدلیل باریک بودن مجاری تنفسی نوزاد است و در صورتی که علائم بیماری خاصی نباشد، پس از گذراندن مدت زمانی از تولد و رشد نوزاد رفع خواهد شد. در نظر داشته باشید معاینه پزشک طی این مدت الزامی است.

 

انواع خس خس سینه نوزاد

خس خس سینه دائمی نوزاد

خس خس سینه نوزاد دائمی نوزاد معمولاً در بدو تولد مشاهده می شود. این خس خس همیشه در نوزاد وجود داشته و در ابتدا توسط پزشک و بوسیله گوشی پزشکی تشخیص داده می شود و در مدت طولانی تو توسط مادر و والدین نیز شنیده می شود. خس خس سینه دائمی معمولاً بدلیل ابتلای کودک به آلرژی و بیماری های تنفسی ارثی ایجاد می شود و لازم است فوراً توسط پزشک تشخیص داده شده و درمان آغاز گردد.

 

خس خس سینه موقتی نوزاد

در خس خس سینه موقتی نوزاد در بازه زمانی های خاصی دچار این مشکل می شود و پس از درمان و برطرف شدن مشکل خس خس سینه نوزاد از بین می رود. معمولاً تورم و اختلالات التهابی موجب خس خس سینه موقتی در نوزاد می شود.

 

خس خس سینه نوزاد در چه زمان خطرناک است؟

خس خس سینه نوزاد معمولاً با مشاهده علائم خاصی خطرناک می شود و در واقع یک عامل هشدار دهنده اورژانسی محسوب می شود و لازم است فوراً بدون فوت وقت به پزشک مراجعه شود. در ادامه به این علائم هشدار دهنده اشاره خواهیم کرد:

شنیــــــدن صــــــدای خس خس سینه نوزاد

مشاهده تــب بالای 38 درجه در نــوزاد

مشاهده فرو رفتگی قفسه ســینه نوزاد

مشاهده تورم در دست و پاهای نوزاد

ســــرفه های مـــکرر در نـوزاد

مشاهده کهیر در پوست نوزاد

 

عوامل ایجاد کننده خس خس سینه نوزاد

آلرژی عاملخس خس سینه نوزاد

ذات الریه عامل خس خس سینه نوزاد

برونشیت کودک عامل خس خس سینه نوزاد

اختلالات ساختار تنفسی غامل خس خس سینه نوزاد

 

دکتر مجید نصیری | دکتر جراحی زیبایی در تهران

برچسب ها

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط