مراقبت های بعد از اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) را بدانید

مراقبت های بعد از اتوپلاستی 

جراحی زیبایی گوش یا جراحی اتوپلاستی یکی از بهترین روش های اصلاح فرم گوش است. معمولاً افرادی که از فرم گوش خود رضایت ندارند کاندید انجام جراحی اتوپلاستی هستند. این جراحی نیز مانند تمامی جراحی های زیبایی مراقبت های پس از جراحی دارد که دانستن آن بسیار در کیفیت نتیجه عمل موثر است. معمولاً بسیاری از نارضایتی های پس از جراحی های زیبایی که فکر جراحی ترمیمی را در فرد ایجاد می کند بدلیل عدم رعایت نکات پس از جراحی است که موجب تغییر نتیجه جراحی و عدم رضایت در بین افرادی اسن که جراحی زیبایی را انجام داده اند. در این مقاله به بررسی و شرح نکات مهم مراقبت پس از جراحی زیبایی گوش یا جراحی اتوپلاستی خواهیم پرداخت.

جراحی زیبایی گوش

 

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش چیست؟

جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش به عمل جراحی زیبایی گفته می شود که با هدف اصلاح فرم گوش خارجی انجام می شود. در جراحی اتوپلاستی هیچ گونه تغییری در ساختار گوش داخلی و میانی ایجاد نمی شود و می توان گفت تمامی تغییرات در قسمت خارجی گوش است که قابل مشاهده می باشد. انجام جراحی اتوپلاستی بهتر است در سنین 4 الی 14 سال انجام شود تا مطلوب ترین نتیجه از آن حاصل گردد. در این میان مراقبت های پس از جراحی یکی از مهم ترین عوامل دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی زیبایی گوش می باشد.

 

مراقبت های پس از اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش)

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، دستیابی به نتیجه مطلوب از هر نوع جراحی زیبایی نیازمند دانستن مراقبت های پس از  جراحی است.  با دانستن این موارد فرد با خیال آسوده دوران نقاهت پس از جراحی را گذرانده و نتیجه دلخواه خود را بعد از جراحی مشاهده می کند. حال در ادامه به موارد مهمی اشاره خواهیم کرد که کمک بسیاری به شما خواهد کرد. دوران نقاهت بعد از جراحی اتوپلاستی تنها 7 روز می باشد و پس از گذر از این روز ها می توان فعالیت های روزمره را آغاز نمود.

معمولاً در هفته ابتدایی پس از جراحی اتوپلاستی ، بر روی گوش ها پانسمان قرار میگیرد و رعایت بهداشت بسیار حائز اهمیت می باشد.

تا باز نمودن پانسمان و اجازه پزشک، می بایست گوش ها و پانسمان آن خشک نگهداشته شود و به هیچ وجه استحمام صورت نگیرد.

در مراجعاتی که فرد پس از جراحی به پزشک دارد، استفاده از هد بند توصیه می شود . پس از گذشت دو هفته می توان تنها در هنگام خواب هدبند را استفاده نمود.

انجام ورزش های دارای تحرک تنها پس از گذشت سه الی چهار هفته امکان پذیر است.

لازم به ذکر است نتیجه نهایی جراحی زیبایی گوش پس از حدود یکسال مشخص می شود  و مانند سایر جراحی های زیبایی شامل تورم می شود.

حتماً در هنگام عطسه و سرفه دهان خود را باز نگهدارید تا فشار احتمالی به سایر قسمتها خصوصاً گوش وارد نشود.

از رفتن به استخر و شیرجه و شنا تا حدود یک الی دوماه پرهیز نمایید و قبل از انجام این ورزش ها با پزشک خود مشورت نمائید.

حتماً از دارو هاییکه توسط پزشک پس از جراحی اتوپلاستی تجویز شده استفاده نمائید و دوره درمان را تکمیل نمائید.

لازم است بدانید کاهش شنوایی پس از این جراحی بدلیل خونریزی های ایجاد شده در این ناحیه طبیعی است و لازم است با پزشک درمیان گذارید تا اقدامات درمانی صورت گیرد.

 

برای مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله به آرشیو مقالات دکتر مجید نصیری مراجعه فرمایید.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر جراحی زیبایی در تهران

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :