تزریق بوتاکس تقلبی و خطرات ناشی از آن

تزریق بوتاکس یکی از روش های بسیار رایج در زیبایی و جوانسازی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته. با تزریق بوتاکس می توان میزان انقباض عضلات را کنترل نمود. همچنین در  کنترل تعرق و کاهش سردرد های میگرنی بسیار موثر است. همان طور که در مقاله قبل نیز توضیح داده شد . در سالهای اخیز طیق گسترده ای از مردم بدنبال زیبایی و از بین بردن اثرات افزایش سن در چهره می باشند و تزریق بوتاکس از کم هزینه ترین روش های درمان این مشکل است. اما در این میان مشکلات متعددی بدلیل تزریق بوتاکس های تقلبی ایجاد شده که در این مقاله توضیحات کامل در این خصوص خواهم داد.

تزریق بوتاکس

 

چرا تزریق بوتاکس پیشنهاد می شود؟

تزریق بوتاکس معمولاً با هدف ارتقاع سطح زیبایی در افراد انتخاب می شود. لازم است در نظر داشته باشید تزریق بوتاکس به نواحی زیر بغل و کف دست می تواند اقدام درمانی محسوب شود که موجب کاهش تعریق فرد می شود. در این شرایط بوتاکس موجب کاهش واکنش های غذذ تعریق شده و فرد از این مشکل رهایی می یابد. تزریق بوتاکس با هدف زیبایی موجب می شود عضلات قدرت انقباض را از دست داده و با انقباض مکرر دچاز تغییر فرم نشوند.

 

تزریق بوتاکس چه تاثیری دارد

در واقع بوتاکس که از باکتری بنام کلستریدیوم بوتولینوم بدست می آیند نوعی سم می باشد. تزریق این سم موجب کاهش انقباضات عضلات می شود و تقریباً عضله فلج می شود. حال  در زمانی که تزریق بوتاکس انجام می شود، بسته به ناحیه ای که تزریق انجام شده عضلات در حول آن محدوده دچار کاهش انقباض شده و فلج می شوند. عضلات تا پیش از تزریق بصورت مکرر و طبق عادت منقبض می شوند و حالات مختلف صورت را پدید می آورند، اما پس از تزریق این واکنش ها کاهش یافته (بسته به میزان و نوع تزریق) و موجب افزایش جوانی و شادابی پوست با کاهش چروک های حاصل از انقباض عضلات می شود. تزریق بوتاکس معمولاً تا قبل از عمیق شدن خطوط چروک صورت بسیار مفید است.

 

تزریق بوتاکس در چه نواحی انجام می شود

تزریق بوتاکس صورت (تزریق بوتاکس پیشانی)

حال این سوال ایجاد می شود که تزریق بوتاکس در چه نواحی انجام می شود! لازم است بدانید تزریق بوتاکس با هدف های مختلفی انجام می شود. تزریق بوتاکس در نواحی صورت معمولاً با هدف افزایش زیبایی و جوانی یا اصلاح فرم برخی قسمت های صورت انجام می شود.  در واقع تزریق بوتاکس صورت با از کار انداختن انقباضات عضلات صورت موجب کاهش چین و چروک های صورت می شود. تزریق بوتاکس پیشانی با محدود نمودن میزان انقباض خط اخم را کاهش می دهد و از عمیق شدن این خطوط جلوگیری می کند. همچنین تزریق در نواحی خاصی از پیشانی در نزدیکی ابرو ها موجب تغییر حالت ابرو ها می شود. تزریق بوتاکس پیشانی می تواند اثر بخشی زیادی بر روی افرادی داشته باشد که تعریق زیادی دارند.بوتاکس از انقباض عضلات جلوگیری می کند و تنها سبب رفع چروک های حرکتی می شود

تزریق بوتاکس زیربغل و کنترل تعریق

با تزریق بوتاکس زیربغل می توان می زان تعریق در این ناحیه را کنترل نمود. تعریق در ناحیه زیربغل یکی از آزار دهنده ترین مواردی است که مراجعین از آن شکایت دارند. محدودیت در نوع لباس و پوشش موجب می شود این عزیزان به فکر درمان بوسیله تزریق بوتاکس زیربغل افتاده و به پزشک مراجعه کنند.

تزریق بوتاکس کف دست و کنترل تعریق

یکی از مشکلاتی که افراد با آن درگیر هستند، تعریق بیش از حد یا هایپر هیدروزیس می باشد. این مشکل در ناحیه کف دست سبب خجالت از تعامل (دست دادن) با سایرین شده و فرد حتی گاهاً در بدست گرفتن خودکار و نوشتن نیز دچار مشکل می شود. به لطف دانشمندان و پیشرفت علم امروزه با تزریق بوتاکس کف دست می توان این مشکل را تا حد مطلوبی رفع نمود و احساس بهتری برای این عزیزان ایجان کرد. این روش غیر تهاجمی بوده و هیچ دوره نقاهتی ندارد از این رو بسیار پیشنهاد می شود.

تزریق بوتاکس و کاهش سردرد میگرنی

در ابتدا کسی از این موضوع اطلاع نداشت که تزریق بوتاکس و کاهش سردرد میگرنی ارتباطی با یکدیگر دارند. اما با بررسی های بعمل آمده از کسانی که با هدف جوانسازی و کاهش چین و چروک های صورت بوتاکس تزریق نموده اند مشخص شد افراد مبتلا به سردرد های میگرنی به طور محسوسی شاهد کاهش دفعات حمله میگرنی و کاهش چشم گیر میزان سردرد های میگرنی شده اند. در نظر داشته باشید تزریق بوتاکس بمنظور کاهش سردرد میگرنی باید طبق اصول و تجربه پزشک انجام شود و بررسی شرایط عمومی بیمار و تائید پزشک برای تزریق بوتاکس بسیار مهم می باشد.

تزریق بوتاکس با هدف درمان مشکلات عصبی

سال ها است که  تزریق بوتاکس بمنظور کنترل بیماری های عصبی است که در آن بیمار بطور غیر ارادی دچار انقباضات عصبی می شود. این مشکل در نواحی دست و پا موجب اختلال در درمان بوسیله فیزیوتراپی میشد که با استفاده از تزریق بوتاکس و کاهش این واکنش ها فرد بطور بسیار مطلوب تری دوره درمان فیزیوتراپی را طی می نمود و تا سه الی چهار ماه اثر دارو پابرجا بود.

 

تزریق بوتاکس تقلبی و عوارض آن

همان طور که گفته شد بوتاکس ماده ای سمی است که از باکتری بنام  کلستریدیوم بوتولینوم بدست می آید. استفاده از این سم با اهداف فوق زمانی میسر است که تغییراتی بر روی آن انجام شود که از آسیب به انسان جلوگیری شود. فرایندی که بر روی این سم انجام می شود پیچیدگی های خاص و حساسیت های بسیاری دارد که لازم است به آن توجه شود. حال در این میان شرکت هایی اقدام به تولید بوتاکس می نمایند که نام و نشان قانونی نداشته و حتی برند گم نامی هم به حساب نمی آیند. در واقع به نام برند های مطرح اقدام به تولید نموده و بوتاکس تقلبی روانه بازار می کنند و به قیمت های پایینتر افراد را وسوسه به خرید این بوتاکس های تقلبی می کنند تا سود های کلان را بدون توجه به سلامت مصرف کنندگان آن به جیب بزنند. عوارض خطرناک تزریق بوتاکس تقلبی بسیار زیاد است و توصیه می کنم به هیچ وجه بدلیل هزینه پایین تر از آن استفاده ننمایید. مراجعه به پزشک مورد اعتماد نیز بخش دیگر این ماجرا است که می توانید با اطمینان خاطر نسبت به تزریق بوتاکس اقدام نمایید.

در مقاله ی  تزریق بوتاکس بطور کامل در خصوص عوارض احتمالی تزریق بوتاکس و مراقبت های مورد نیاز آن توضیحات کاملی ارائه شده که می توانید مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله به آرشیو مقالات دکتر مجید نصیری مراجعه فرمایید.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر تزریق بوتاکس در تهران

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط