چطور بهترین جراحی زیبایی بینی را داشته باشیم

چطور بهترین جراحی زیبایی بینی را داشته باشیم

همان طور که در مقالات پیشین اشاره شد، جراحی زیبایی بینی با هدف از بین بردن نواقص بینی انجام می شود و هدف آن افزایش زیبایی صورت است.دست یابی به نتیجه مطلوب و انجام  بهترین جراحی زیبایی بینی یکی از اهداف آرمانی فرد متقاضی جر حال در این میان برخی افراد با انجام جراحی های مکرر اصلاً به نتیجه دلخواه نمیرسند و روز به روز از چهره مطلوب خود فاصله می گیرند. این مشکل معمولاً در پی نا آگاهی فرد از پروسه جراحی زیبایی بینی رخ می دهد و لازم است بداند  بهترین جراحی زیبایی بینی تنها با رعایت نکات و مواردی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. در غیر اینصورت نتیجه جراحی بینی چیزی جز تحمیل هزینه، درد و ناخوشی نخواهد بود.

جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

 

دستیابی به بهترین جراحی زیبایی بینی چطور ممکن است؟

دریافت مشاوره صحیح از پزشک بمنظور جراحی زیبایی بینی

اولین گام افزایش آگاهی در فرد متقاضی است. فرد بلافاصله پس از اینکه تصمیم بر انجام جراحی زیبایی بینی گرفت لازم است تحقیق در این زمینه را آغاز کند و پزشک متخصص و معتمد را جهت مشاوره جراحی زیبایی بینی برگزیند و طی مراجعه به وی، نسبت به مطرح نمودن هدف خود از جراحی بینی اقدام کند. حال در این شرایط پزشک متخصص گوش حلق بینی، با بررسی فرم صورت فرد متقاضی، فرم بینی اعم از بینی گوشتی، بینی استخوانی، بینی طبیعی و ایرادات پزشکی در ساختمان داخلی بینی و ساختمان خارجی آن نسبت به ارائه مدل های پیشنهادی با در نظر گیری بالاترین حد سلامت در ساختمان بینی و همچنین ظاهری اقدام می کند. در نظر داشته باشید این مرحله یکی از مهم ترین مراحل دستیابی به بهترین جراحی زیبایی بینی است. چرا که در این شرایط فرد قادر است فرم بینی مورد علاقه خود را از مدل هایی که پزشک با در نظر گیری کلیه موارد ذکر شده به وی پیشنهاد می دهد انتخاب کند. معمولاً جراحی بینی ثانویه یا همان جراحی بینی ترمیمی با ایجاد مشکل در همین بخش اتفاق می افتد، چرا که پزشک باتوجه به محدودیت هایی که پوست شخض متقاضی جراحی و یا فرم بینی (مثلاً گوشتی) او برای جراحی ایجاد می کند نسبت به پیشنهاد فرم بینی نهایی اقدام می کند و لازم است فرد متقاضی جراحی در این مرحله بسیار دقت نماید.

 

انتخاب فرم بینی برای جراحی زیبایی بینی

پس از مراجعه به متخصص گوش حلق و بینی و مشاوره صحیح، فرد متقاضی قادر است با روشن شدن ابعاد مختلف این اقدام و همچنین آگاهی از فرم صورت خود، فرم بینی متناسب با صورت، ضخامت پوست بینی و پارامتر های سلامتی در ساختمان بینی و... نسبت به انتخال فرم بینی دلخواه اقدام نماید. ضرورت انتخاب فرم بینی مناسب برای جراحی زیبایی بینی به حدی است که با عدم در نظر گیری توصیه های پزشک قطعاً پس از انجام جراحی رینوپلاستی به مشکل خواهید خورد.

 

عواقب عدم توجه به توصیه های پزشک در مشاوره جراحی زیبایی بینی

اختلال در ساختمان بینی و سلامتی

همان طور که در بالا گفته شد، پزشک در گام اول هدف بیمار از جراحی را بررسی می کند. بعضاً هدف از جراحی بینی برطرف نمودن مشکلات تنفسی، انحراف بینی و مشکلات ساختمان بینی است و در برخی موارد هدف از این جراحی صرفاً اصلاح فرم ظاهری بینی می باشد که ضروری است پزشک باز هم در خصوص ساختمان بینی و سلامتی فرد در بخش تنفسی دقت لازم را لحاظ کند. در بسیاری موارد دیده شده پزشکان صرفاً بدلیل اصرار فرد متقاضی نسبت به کوچک نمودن پره های بینی اقدام می کنند و فرد پس از انجام جراحی دچار اختلال تنفس شده و از نتیجه ناراضی است. ز موجب اختلال تنفسی، مشکلات سینوسی و تنفس از دهان، خشکی دهان و خروپف درخواب می شود.

 

نتیجه ظاهری نامطلوب پس از جراحی زیبایی بینی

یکی دیگر از عواقب عدم توجه به توصیه های پزشک در مشاوره جراحی زیبایی بینی، دست نیافتی شدن چهره مورد تصور فرد است. در واقع جراحی زیبایی بینی با هدف بهبود نواقص و مشکلات ظاهری در بینی انجام می شود. در جلسه مشاوره بررسی پوست بینی و ضخامت آن بسیار مهم است و پزشک معمولاً با تحلیل مناسب و آگاهسازی فرد متقاضی می تواند از بوجود آمدن نتایج نامطلوب جلوگیری نماید. پوست بینی ضخیم یا همان به اصطلاح بینی گوشتی در جراحی زیبایی بینی می تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد اما مشروط بر اینکه با توجه به محدودیت های پیش رو اقدام به تغییر در ساختار بینی شود. اصرار فرد متقاضی به کوچک نمودن بیش از اندازه بینی گوشتی همواره موجب بروز مشکلات متعدد شده و در نهایت جراحی بینی ترمیمی را در پی خواهد داشت. کوچک نمودن پره های بینی در جراحی رینوپلاستی بینی گوشتی در حد امکان با توجه به پارامتر مهم ضخامت پوستی بینی امکان پذیر بوده و فرد از نتیجه رضایت خواهد داشت. انتخاب یک دکتر جراح بینی خوب  از خود رینوپلاستی مهم تر و سخت تر است. بهترین دکتر های جراحی بینی تنها به منافع خود اهمیت نداده و منافع بیمار را در نظر می گیرند.در نهایت به بیماران توصیه میشود  با مراجعه به بهترین دکتر جراحی بینی انتخاب خود را انجام دهید.

 

 

لازم است بدانید همان طور که در مقاله اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی گفته شد، رعایت نکات و مراقبت های پس از جراحی بسیار مهم بوده و فرد با رعایت کلیه موارد قادر خواهد به نتیجه بسیار عالی از جراحی زیبایی بینی کسب نماید و بالعکس با عدم رعایت نکات پس از جراحی زیبایی بینی می تواند عالی ترین جراحی بینی را نیز تبدیل به بد ترین حالت ممکن نماید. پس برای داشتن بهترین جراحی زیبایی بینی حتماً به این نکات توجه نمائید.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر جراحی زیبایی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :