آیا جراحی بینی پهن ممکن است؟

بینی یکی از اجزای صورت است که فرم و برجستگی و قرینگی آن یکی از مهم ترین پارامتر های زیبایی صورت محسوب می شود. به گفته دکتر مجید نصیری، کوچک بودن بینی موضوع حائز اهمیتی نمی باشد چرا که جهت دست یابی به زیبایی صورت لازم است بینی در صورت هر فرد دارای تناسب باشد. تناسب بینی با سایر اجزا صورت بسیار مهم بوده و عدم درنظر گیری آن فرد را از پارامتر های زیبایی دور مینماید. در این مقاله به بررسی امکان جراحی بینی پهن خواهیم پرداخت.

جراحی بینی گوشتی | عمل زیبایی بینی

 

جراحی بینی چگونه است

جراحی بینی معمولاً با هدف رفع نواقص ظاهری بینی و یا بهبود تنفس و رفع پولیپ انجام می شود. در کلیه موارد از اصلی ترین اقدامات بررسی فرم صورت و انتخاب فرم نهایی بینی پس از جراحی آن است. جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی در بینی با فرم های مختلف نتایج نسبتاً متفاوتی خواهد داشت. بینی گوشتی، بینی استخوانی و...

نتایج جراحی زیبایی بینی  در بینی گوشتی و پهن دارای موانعی است که اگر توسط پزشک متخصص در نظر گرفته نشود و ظرافت های جراحی بینی گوشتی رعایت نگردد نتیجه حاصله به هیچ وجه متناسب با تصور فرد متقاضی جراحی بینی خواهد بود.در این مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در این خصوص توسط دکتر مجید نصیری خواهید پرداخت.

 

آیا جراحی زیبایی بینی پهن ممکن است؟

پاسخ دکتر مجید نصیری به این سوال مثبت است. بله! جراحی بینی پهن با در نظر گیری شرایط پوستی و مدل بینی وی امکان پذیر است. لازم است بدانید جراحی زیبایی بینی پهن به جهت نوع پوست و ضخامت آن کمی مشکل تر از بینی استخوانی است. جراحی بینی پهن با اعمال تغییرات بر روی پوست بینی امکان پذیر است. در جراحی بینی پهن لازم است پزشک با دقت و ظرافت خاص نسبت به کاهش ضخامت پوست بینی فرد اقدام نماید و با برش متناسب پره های بینی اقدام به جراحی رینوپلاستی وی نماید.

 

انواع بینی پهن را بشناسید

بینی دارای استخوان پهن

بینی دارای غضروف پهن

نوک بینی پهن

سوراخ های بینی پهن

پهن بودن تیغه بینی

جراحی بینی استخوانی

 

چگونگی جراحی زیبایی بینی پهن

معمولاً متقاضیان جراجی زیبایی بینی پهن افرادی هستند که از ابعاد قسمت پایینی خود ناراضی هستند و همچنین ابعاد سوراخ بینی و پره های آن موجب نارضایتی این افراد است. پس اصلی ترین خواسته آن ها جهت دست یابی به بینی مطلوب کاهش پهنای بینی است. انجام این کار با برش قسمت های خارجی پره های بینی امکان پذیر است. در صورتیکه علت پهنای بینی در فرد پهن بودن غضروف وی باشد با اعمال تغییرات بر روی آن و یا استفاده از غضروف جایگزین این جراحی انجام خواهد شد. معمولا پوست بینی در این افراد ضخیم می باشد و در حین جراحی بینی کاهش ضخامت پوست بینی از جمله مهم ترین اقدامات پزشک در جراحی زیبایی بینی پهن است.

 

عوارض جراحی نادرست بینی پهن چیست؟

همان طور که در بالا توضیح داده شد جراحی بینی پهن نیازمند تخصص و دقت پزشک است. چرا که به جهت فرم بینی کوچک نمودن آن نیازمند کاهش اندازه پره های بینی و جایجایی آن است. در واقع در صورتی که پزشک با دقت و در نظر گرفتن امکان تنفس فرد متقاضی این کار را انجام ندهد، بدلیل کاهش بیش از حد اندازه پره های بینی فرد دچار اختلال تنفس می شود چرا که سوراخ های بینی که محل ورود هوا به داخل بینی است بسیار کوچک شده وفرد را دچار ناراحتی های متعددی می نماید. همچنین در صورتی که پزشک به جهت عدم آگاهی و تخصص نسبت به تراشیدن و کاهش ضخامت بیش از حد غضروف بینی ، تیغه بینی و پره های آن اقدام نماید فرد دچار صدمات جبران ناپذیری می شود.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر جراحی بینی در تهران

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :