همان طور که در مقالات ساختمان بینی، جراحی بینی رینوپلاستی و... مطالعه نمودید، بینی از ساختار غضروف، استخوان و پوست تشکیل شده که پزشک جهت جراحی بینی نیازمند اثر گذاری و اعمال تغییرات در این بخش ها می باشد. عموماً در جراحی های بینی سطح متوسط صرفاً تغییرات بر روی استخوان بینی اعمال می گردد و تغییری در بافت و پوست پوشاننده آن داده نمی شود. این در حالی است که پوست بینی نقش بسیار مهمی در ساختار بینی و ظاهر نهایی آن ایفا می کند. در ادامه به اهمیت اعمال تغییرات در پوست بینی و همچنین اثر نوع پوست بینی در جراحی بینی خواهیم پرداخت.

 

آیا پوست بینی در جراحی زیبایی بینی اثر گذار است؟

پوست بینی به جهت دارا بودن بافت زیرین امکان رفع نقص های بینی را تا حدی دارا می باشد. استخوان تیغه بینی دارای مقداری پستی و بلندی است. این پستی و بلندی ها به وسیله یافت زیرین پوست بینی پوشیده می شوند و ظاهر بینی متناسب و زیبا دیده می شود. پوست بینی در جراحی زیبایی بینی دارای انواع مختلفی است. پزشکان در جراحی زیبایی بینی بنابر نوع بینی هدف، نسبت به اعمال تغییرات در پوست بینی، تیفه بینی و عضروف بینی اقدام می کنند. پوست بینی نیز انواع مختلفی دارد که بر اساس انواع آن نتیجه جراحی می تواند متفاوت باشد. جراحی رینوپلاستی ظریف نیازمند اعمال تغییرات در بافت پوست بینی نیز می باشد. چرا که هر چه میزان بافت زیرین یکدست، دارای ظرافت و... باشد نتیجه جراحی مطلوب تر است. بی شک میزان ضخامت پوست بینی در نتیجه جراحی تاثیر بسیاری دارد.

همان طور که در مقاله جراحی بینی گوشتی اشاره شد، در باور عوام چنین است که بینی گوشتی پس از جراحی زیبایی دچار افتادگی شده و نتیجه حاصله مطلوب نمی باشد. در آن جا نیز توضیح داده شد که تمامی این تصورات به جهت ضخامت پوست در بینی های به اصطلاح گوشتی است. در این نوع بینی بافت پوست بینی بسیار ضخیم تر است و بر همین اساس پزشک ناگزیر به اعمال تغییرات در بافت پوست بینی می باشد. اعمال تغییرات در بافت پوست حساسیت بسیار بالایی دارد و همین امر جراحی بینی گوشتی را مشکل تر می نماید. در صورتی که فرد متقاضی جراحی زیبایی بینی با مشورت پزشک نظر وی را در خصوص مدل نهایی بینی پس از جراحی بپذیرد و پزشک با توجه به محدودیت های موجود دست به کوچک نمودن بینی در سایز معقول زند نتیجه حاصله بسیار رضایت بخش بوده و به هیچ وجه تغییرات خارج از تصور پس از جراحی رینوپلاستی وجود نخواهد داشت.

 

تاثیر پوست در روند بهبود پس از جراحی زیبایی بینی

در جراحی زیبایی بینی افرادی که دارای پوست های نازک هستند بافت پوست بینی پس از انجام جراحی با سرعت بیشتری بهبود می یابد این در مقابل افرادی که که دارای پوست بینی ضخیم هستند متفاوت است. این عزیزان به جهت دارا بودن بافت پوستی ضخیم دیر تر بهبود می یابند و تورم ناشی از جراحی رینوپلاستی با سرعت کم تری در این افراد از بین می رود. تقریباً می توان مدعی شد افراد دارای بافت پوست بینی نازک بسیار سریع تر از افراد دارای بافت پوست بینی ضخیم، نشانه های پس از جراحی را گذرانده و بهبود می یابند.

 

 

تاثیر پوست در عوارض پس از جراحی زیبایی بینی

عوارض پس از جراحی بینی یا همان رینوپلاستی یکی از هشدار های پزشکان پیش از انجام رینوپلاستی است. بروز و یا عدم بروز عوارض در افراد بسته به نوع استخوان، شرایط بدنی و نوع پوست بینی بسیار متفاوت است. افرادی که دارای پوست بینی ضخیم می باشند عموماً کم تر دچار اسکار (برجای ماندن جای عمل بر روی پوست بینی) می شوند که این خود یکی از جدی ترین عوارضی است که نیازمند استفاده از پماد های مخصوص و توجه به توصیه های پزشک در این خصوص است. در افرادی که دارای پوست بینی ضخیم هستند روند بهبود طولانی است اما ریسک بجای ماندن جای زخم و نمایان بودن آن بسیار کم است.

 

 

تاثیر بافت پوست در نتیجه جراحی زیبایی بینی

با مواردی که طی این مقاله به آن پرداختیم می توان پوست های نازک وضعیت بینی پس از جراحی را تحت تاثیر قرار داده و موجب می شوند کلیه نقص های موجود در استخوان بینی نمایان شود. این در حالی است که در بینی های با پوست ضخیم این مشکل کمتر بروز می کند . اما کلیه موارد ذکر شده همچون بهبود زخم با سرعت کم تر و تورم زیاد پس از جراحی بینی در این نوع پوست بینی وجود دارد.

جهت افزایش آگاهی بیشتر توصیه می شود مقاله جراحی بینی گوشتی را مطالعه نمایید.

 

درصورتیکه این مقاله اطلاعات مفیدی به شما ارائه نموده، خواهشمندیم با فشردن دکمه ی لایک در بالای مقاله (روبروی تیتر مقاله) ما را از علایق خود مطلع نمائید تا مطالب مفیدتری به شما ارائه نماییم.برای مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله به آرشیو مقالات دکتر مجید نصیری مراجعه فرمایید.

منبع : سایت دکتر مجید نصیری

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :