چرا گاهی در جراحی زیبایی بینی از گرافت استفاده می کنند؟

چرا گاهی در جراحی زیبایی بینی از گرافت استفاده می کنند؟

احتمالا شما نیز شنیده اید که در برخی موارد پزشکان از گرافت در جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند.استفاده از گرافت در تمامی جراحی های زیبایی بینی رایج نیست اما در مواردی که پزشک تشخیص بر نیاز به استفاده از گرافت دهد این کار انجام می شود. در پروسه جراحی رینوپلاستی پزشک با استفاده از فرم دهی غضروف ها و استخوان بینی سعی بر ایجاد فرمی ایده آل برای بینی می نماید. اما در مواردی به علل مختلف امکان فرم دهی به بینی با استفاده از غضروف ها وجود نداشته و پزشک  ناچار به استفاده از گرافت می شود. در ادامه به توضیحات بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت.

عمل زیبایی بینی | جراحی بینی

 

گرافت چیست؟

گرافت ها معمولاً بافت هایی است که بنابر نیاز پزشک در بخش های مختلفی از بدن قرار داده می شود تا هدف پزشک مبنی بر زیبایی و تغییر حالت و... محقق شود. در جراحی زیبایی بینی گاهاً به دلایل مختلف پزشک نیاز به استفاده از گرافت احساس می کند. گرافت ها معمولاً غضروفی بوده و از بدن خود بیمار تامین می گردد. استفاده از گرافت موجب فرم دهی بهتر و پایداری بیشتر شده و نتیجه حاصله از این کار مطلوب تر خواهد بود.

 

چرا در جراحی زیبایی بینی  از گرافت  استفاده می شود؟

پزشک متخصص گوش و حلق و بینی بنابر صلاحدید و بررسی بینی بیمار نیاز به استفاده از گرافت را احساس می کند. گرافت با پر نمودن پستی بلندی ها و یکدست نمودن تیغه بینی ظاهر بسیار مطلوب تری حاصل می گردد. در برخی موارد پزشک با بررسی شرایط موجود صلاح بر استفاده از عضروف های خارج بدن بیمار می بیند. استفاده از گرافت در بیماریانی که دچار ضربات سنگین و شکستگی و آسیب شدید بینی شده اند بسیار رایج تر است. در مواردی نیز به دلیل عدم مهارت پزشک و آسیب به بافت عضروفی طبیعی بینی، جهت انجام جراحی بینی ترمیمی از گرافت استفاده می نمایند.

 

مزیت استفاده از گرافت بینی چیست؟

مزیت استفاده از گرافت بینی در این است که گرافت به جهت مقاومت بیشتر و استحکام بافتی بیشتر دارای امکان فرم دهی بیشتری است. پزشک با استفاده از گرافت بینی جراحی بینی مطلوب تری ارائه می نماید. همچنین از مهم ترین مزیت استفاده از گرافت در جراحی زیبایی بینی، جلوگیری از افتادگی بینی است. چرا که بافت نوک بینی بسیار ضعیف بوده و همین امر موجب افتادگی نوک بینی طی چندین سال پس از جراحی می شود. پزشک با تشخیص مطلوب در این زمینه و استفاده از گرافت بینی عوارض افتادگی بینی را کنترل می نماید.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر عمل زیبایی بینی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :