چرا جراحی بینی ترمیمی انجام می شود؟

جراحی بینی ترمیمی به دلیل شکایت مراجعه کننده و عدم رضایت وی از بینی خود پس از جراحی رینوپلاستی انجام می شود. مراجعه کننده پس از انجام جراحی زیبایی بینی به علل مختلف از نتیجه جراحی ناراضی است. عللی همچون انحراف بینی، تغییر در بافت بینی، تغییر شکل و فرم بینی، چسبندگی های داخلی بینی، پولیپ بینی، کاهش حس بویایی، انسداد مجرای تنفسی و مواردی از این قبیل. پزشک با بررسی بینی مراجعه کننده قادر است مشکل پیش آمده را تشخیص داده و بهترین راه درمان و بهبودی آن را به وی پیشنهاد دهد. در ادامه به بررسی دقیق تر این سوال خواهیم پرداخت که چرا جراحی ترمیمی بینی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی | جراحی ترمیمی بینی

 

چرا جراحی ترمیمی بینی انجام می شود؟

برای عده زیادی از دوستان سوال است که چرا جراحی ترمیمی بینی انجام می شود؟ باید گفت جراحی ترمیمی بینی زمانی مورد نیاز قرار می گیرد که فرد یک بار تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته و به علت های مختلف از ظاهر و یا کیفیت سلامت جراحی رضایت ندارد. در این هنگام افراد به پزشکان با تجربه تر مراجعه نموده و درخواست انجام جراحی ترمیمی بینی دارند. نکته بسیار مهم این است که انتخاب جراح متبهر برای انجام جراحی ترمیمی بینی بسیار حائز اهمیت بوده و حتی میتوان گفت این جراحی به مراتب مشکل تر و مهم تر از جراحی رینوپلاستی است که برای اولین بار انجام می شود.

 

وظیفه پزشک در جراحی بینی ترمیمی چیست؟

در واقع پزشک جراح بینی ترمیمی یکی از پر مسئولیت ترین وظایف را بر عهده دارد. به گونه ای که با بررسی و تحلیل ناهنجاری ظاهری بینی، مشکلات سلامتی ساختار بینی، اختلال تنفس و... نسبت به تعیین نحوه جراحی بینی ترمیمی و نیازمندی های جانبی جراحی بینی ترمیمی عمل می نماید. نیازمندی های جانبی جراحی بینی ترمیمی شامل غضروف، پوست و بافت مورد نیاز جهت انجام جراحی است. چرا که در برخی موارد میزان آسیب به این اجزا موجب شده از بخش های دیگر بدن برای تامین آن استفاده شود. از این رو پزشک با دقت فراوان فرصت ها و تهدید های جراحی بینی ترمیمی را برای بیمار بازگو مینماید تا وی با اطلاعات کافی نسبت به انجام جراحی بینی ترمیمی تصمیم لازم را اتخاذ نماید.

 

علائم بینی نیاز به ترمیم

بینی نیاز به ترمیم معمولا دارای قوز و برجستگی است

بینی نیاز به ترمیم معمولا از فرم نرمال خارج شده و منحرف است

بینی نیاز به ترمیم دارای زاویه نا متناسب نسبت به لب ها است

بینی نیاز به ترمیم دارای فرو رفتگی های غیر عادی است

بینی نیاز به ترمیم تنفس فرد را دچار اختلال می نماید

 

تفاوت جراحی زیبایی بینی با جراحی ترمیمی بینی

در جراحی زیبایی بینی مراجعه کننده با توجه به توصیه های پزشک آزادی عمل در انتخاب نوع بینی دارد. هرچند محدودیت های خاص جهت بینی های گوشتی و شرایط خاص توصیه می گردد. در جراحی زیبایی بینی فرد در مدت زمان کوتاه تری تحت عمل جراحی رینوپلاستی قرار می گیرد. این در حالی است که مدت زمان انجام جراحی ترمیمی بینی بیشتر است. در جراحی زیبایی بینی میزان هزینه انجام جراحی کم تر از جراحی ترمیمی بینی است. چرا که در مدت زمان کوتاه تری انجام شده و بدن نیز آمادگی بهتری جهت انجام جراحی رینوپلاستی دارد. در جراحی زیبایی بینی به ندرت نیاز به استفاده از غضروف سایر نقاط بدن است، این در حالی است که در بیشتر جراحی های ترمیمی نیاز به استفاده از پوست، غضروف و بافت سایر نقاط بدن می باشد.

 

آیا نیاز به جراحی بینی ترمیمی همیشه به دلیل خطای پزشکی است؟

سوالی که بسیاری دوستان در مراجعه به دکتر مجید نصیری دارند این است که  آیا نیاز به جراحی بینی ترمیمی همیشه به دلیل خطای پزشکی است؟ در پاسخ باید گفت خیر! نیاز به جراحی بینی ترمیمی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در مواردی مراجعه کننده به دلیل حساسیت های خود و عدم دستیابی به نتیجه دلخواه پس از اولین جراحی بینی تصمیم به انجام جراحی بینی ترمیمی می گیرد. در مواردی نیز به دلیل ساختار بینی فرد و نوع پوست پس از انجام جراحی رینوپلاستی اول بینی دچار دفرمگی می شود که خارج از کنترل پزشک است. همچنین در مواردی به دلیل عدم دقت و قصور در انجام مراقبت های پس از جراحی رینوپلاستی بینی دچار تغییر حالت می شود و فرد تصمیم به انجام جراحی بینی ترمیمی می گیرد.

 

 

دکتر مجید نصیری | دکتر جراحی بینی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :