طرز صحیح زدن چسب بینی پس از جراحی زیبایی بینی

طرز صحیح زدن چسب بینی پس از جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی هایی است که طی آن با اصلاح ظاهر و ساختمان داخلی بینی اقدام به جراحی می نمایند. در جراحی زیبایی بینی پزشک با توجه به ظاهر صورت فرد و فرم بینی مورد علاقه وی اقدام به جراحی بینی می نماید. مراقبت های پس از جراحی بینی یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده فرم بینی نهایی خواهد بود. یکی از اقدامات پس از جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) زدن چسب بینی است. این کار موجب کاهش میزان تورم بینی پس از جراحی شده و همچنین کمک شایانی به حفظ فرم بینی فرد پس از جراحی می نماید. دکتر مجید نصیری توصیه می کند با مطالعه این مقاله طرز صحیح زدن چسب بینی را آموزش دیده و پس از جراحی رینوپلاستی آن را اجرا نمایید.

جراحی بینی | عمل بینی

 

چگونه به بینی خود چسب بزنیم؟

جهت آموزش این که چگونه به بینی خود چسب بزنید لازم است تمامی مراحل را با دقت اجرا نمایید. در ابتدا لازم است بینی خود را به خوبی با آب و صابون شست و شو داده و به آرامی با پنبه خشک نمایید. قطعه ای پنبه برداشته و به الکل آغشته نموده و روی بینی بکشید و منتظر خشک شدن کامل بینی شوید.

پس از این مرحله از چند تکه چسب با طول کم (به صورت عرضی روی بینی) قرار داده و به خوبی روی پوست بچسبانید. پس از چسباندن چسب های بینی با استفاده از چسب پزشکی کاعذی اقدام به چسب زدن روی بینی نمایید. ابتدا نوار چسبی به طول مناسب بینی خود بریده و به شکل U بر روی بینی بچسبانید. قسمت راست و چپ بینی تا نزدیکی چشم ها با چسب پوشیده شود.

دقت داشته باشید در کلیه مراحل چسباندن چسب بر روی بینی لازم است میزان فشار به بینی بسیار کنترل شده باشد و به هیچ وجه با فرم دهی اشتباه به بینی و تحمیل فشار به آن اقدام به چسباندن چسب بینی ننماید.

جراحی زیبایی بینی

 

چگونه چسب بینی را از روی آن جدا کنیم؟

لازم است بدانید جدا سازی چسب بینی از روی بینی بسیار مهم است. چرا که یکی از اهداف پزشک اتصال بهتر پوست بینی به بینی و کاهش تورم است. کندن نا صحیح چسب بینی از روی آن موجب تحریک پوست و جداسازی آن می شود. پس با توجه به توضیحات ارایه شده لازم است بدانید استفاده از ماده ای جهت رها سازی چسب بینی اهمیت فراوانی دارد. استفاده از آب گرم و مایع شوینده همچون شامپو بچه یا صابون یکی از روش هایی است که موجب شل شدن تدریجی چسب کاغذی از روی بینی و در نهایت جداسازی چسب بینی با حداقل فشار به پوست می باشد.

 

چه مدت زمانی لازم است چسب بینی بزنید؟

به توصیه دکتر مجید نصیری متخصص گوش و حلق و بینی لازم است حداقل یک ماه و در بهترین حالت سه ماه چسب بینی را بر روی بینی نگهدارید. چسباندن چسب بینی پس از جراحی رینوپلاستی خصوصاً در هنگام شب موجب جلوگیری از  تورم بینی می شود. استفاده مداوم از چسب بینی موجب پایداری فرم بینی پس از جراحی بینی می شود. نصب صحیح چسب بینی یکی از اقدامات مهم پس از جراحی بینی است. نکته قابل توجه این است که در ساعاتی از روز چسب بینی را از  روی بینی جدا نمایید تا امکان تنفس پوست فراهم گردد و عارضه پوستی در ناحیه چسب ها ایجاد نشود.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر جراحی زیبایی بینی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :