آنچه از تزریق ژل زیبایی باید بدانید

با توجه به استقبال این روزهای عده ی کثیری از جویندگان زیبایی و عدم داشتن اطلاعات کافی در این خصوص ، بر آن شدیم مقاله ای با عنوان آنچه از تزریق ژل باید بدانید ، خدمت شما عزیزان ارائه دهیم ، با تزریق ژل های مخصوص به قسمتهای خاصی از صورت میتوان چین و چروک ها را پر نمود و همچنین قسمتهای مورد نظری را نیز برجسته کرد، از این ژلها جهت زیبایی استفاده میشود اما نکته ی حائز اهمیت اینجاستکه تا زمانی تزریق ژل موجب زیبایی در چهره میشودکه استاندارهای خاص در نوع ژل و کیفیت آن و همچنین شرایط و محل تزریق رعایت شود و در صورت عدم رعایت هریک از پارامترها، تزریق ژل نتیجه ای خلاف انتظار و زیبایی خواهد داشت.

 

انواع ژل های زیبایی

ژل های کوتاه مدت - کلاژن  (6 تا 9 ماه ماندگاری)

این نوع  ژل زیبایی چون از نوع بدن بوده و عموماً از کلاژن گاوی ساخته میشود ، در بالاترین سطح سازگاری با بدن قرار دارد و نوع آن هیالورونیک اسید میباشد و هیچ گونه عوارضی ندارد مگر در موارد خاص واکنش های آلرژیک در بعضی افراد ایجاد نموده باشد.

 

ژل ها میان مدت-چربی (2 تا 5 سال ماندگاری)

در این نوع ژل زیبایی در واثع از چربی خود بدن استخراج و با اندکی فراوری تزریق میشود ، انجام پروسه فراوری بر روی چربی های استخراج شده از بدن فرد ، کمی وقتگیر و هزینه بر میباشد اما تجدید آن یک الی دو سال بعد صورت میگیرد و عوارض کمی در فرد ایجاد مینماید.

 

ژل های بلند مدت (پاژ)

این توع ژل زیبایی بیشترین و بدترین عوارض ممکن را مشاهده شده و این نوع  ژل زیبایی منسوخ شده  است، اما متاسفانه همچنان شاهد هستیم عده ای از این نوع ژل زیبایی استفاده میکنند، و کماکان عده ی کثیری جهت تخلیه این نوع ژل زیبایی بلند مدت به پزشکان مراجعه میکنند تا از عوارض جبران ناپذیر ژل زیبایی  بلند مدت رهایی یابند.

 

ژل زیبایی چگونه تزریق میشود؟

این نوع تزریق  ژل زیبایی  اکثراً بصورت سرپایی و در کلینیک های پزشکی انجام میشود ، البته در بعضی موارد اینکار در آرایشگاه ها انجام شده که به شدت شما را از انجام آن منع مینماییم چراکه بدلیل عدم اطلاع از آناتومی صورت و نکات تزریق ،امکان وجود عوارض پس از تزریق ژل زیبایی توسط افراد غیر پزشک وجود دارد. تزریق ژل زیبایی با استفاده از سوزن های بسیار نازک و ظریف انجام میشود و قبل از آن پزشک جهت کاهش درد تزریق از پماد و اسپری بی حسی استفاده مینماید. فرد پس از تزریق ژل زیبایی براحتی میتواند به کارهای روزانه ی خود ادامه داده و صرفاً با رعایت نکات پس از تزریق ژل زیبایی بهترین نتیجه را از تزریق مشاهده نماید.

 

آیا تزریق ژل زیبایی محدودیت زمانی دارد؟

خیر ! تزریق ژل زیبایی محدودیت سنی خاصی ندارد و توصیه ی ما این است در مواقع لزوم و مشاوره ی پزشک از سن 25 سال به بعد تزریق ژل زیبایی را انجام دهید ، شایان ذکر است در صورت استفاده از ژل زیبایی در سنین بالای 40 سال میبایست چکاپ انجام شده و اطمینان از عدم وجود بیماری قلبی ریوی و واکنشهای آلرژیک حاصل گردد.

 

اگر تصمیم به تزریق ژل زیبایی دارید به این نکات دقت کنید

 

مکان تزریق ژل زیبایی بسیار مهم است

تزریق ژل زیبایی در ارایشگاه ها و مکان های غیر استریل و غیر پزشکی اشتباه بسیار بزرگیست چراکه امکان عفونت و بروز عوارض جبران ناپذیر بسیار میشود و در صورت بروز هر مشکلی امکان پیگیری و درمان وجود نخواهد داشت و خسارات پیش آمده قابل جبران نمی باشد.

 

قیمت ژل زیبایی استاندارد را بدانید

طبق ضرب المثل قدیمی ، هیچ ارزانی بی علت نیست ! بدون شک استفاده از ژل زیبایی ارزان قیمت و غیر استاندارد عوارض بسیاری دارد که در بسیاری از موارد ،درمان عوارض هزینه ی گزافی به شما تحمیل خواهد نمود ، پس با توجه به عواقب و عوارض استفاده از ژل زیبایی  غیر استاندارد به هیچ وجه سراغ آن نروید.

 

ژل های زیبایی را از هرجایی تهیه نکنید

خرید ژل زیبایی جز از داروخانه های معتبر و مطب پزشکان متخصص ، ریسک بسیاری دارد ! چراکه در برخی موارد غیر استاندارد بودن ژل زیبایی و در برخی موارد دیگر، وجود ناخالصی همچون سیلیکون صنعتی به عنوان ژل زیبایی از جمله خطراتیست که تهیه ی  ژل زیبایی از جایی بجز داروخانه و کلینیک پزشکی به دنبال دارد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید ، داروئیکه تهیه مینمایید میبایست دارای مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا باشد (FDA).

 

تزریق ژل و مراقبت های پس از آن

تزریق ژل زیبایی همچون سایر اقدامات زیبایی، نیازمند مراقبتهای خاصی میباشد که در صورت رعایت آن بهترین نتیجه حاصل میگردد. بدلیل اهمیت این موضوع در مقاله ای مستقل، به "مراقبت های پس از تزریق ژل زیبایی" میپردازیم.

قبل از تزریق ژل زیبایی، با هدف پر نمودن چین و چروک توصیه میکنیم نسبت به تزریق بوتاکس نیز اقدام کنید ، در مقاله ای مجزا بطور کامل به بوتاکس و مواردیکه لازم است از آن بدانید اشاره کرده ایم.

درصورتیکه این مقاله اطلاعات مفیدی به شما ارائه نموده، خواهشمندیم با فشردن دکمه ی لایک در بالای مقاله (روبروی تیتر مقاله) مارا از علایق خود مطلع نمائید تا مطالب مفیدتری به شما ارائه شود.برای مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله به آرشیو مقالات دکتر مجید نصیری مراجعه فرمایید.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر متخصص جراحی زیبایی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :