جوانسازی پوست با هایفوتراپی

یکی‌ از روش‌های نوین در فرایند جوانسازی پوست،هایفوتراپی می‌باشد.از آنجا که،پوست شاداب و بدون چین و چروک از اولین ملاکهای زیبایی فردیست،پرداختن به مبحث جوانسازی پوست به روش‌های مختلف،از جمله هایفوتراپی مطرح میشود. همانطور که میدانید در سطح زیرین پوست الاستین و کلاژن وجود دارد که بر اساس عوامل محیطی مختلفی نظیر آب و هوای نامناسب، جذب بیش از حد آفتاب، استعمال دخانیات، استرس ها و آلودگیهای محیطی و از همه مهمتر تغذیه نا سالم و عدم آبرسانی به پوست، این الیاف از هم گسسته شده و موجب نمایان شدن چین و چروکهای پوستی میگردد.

 

 

جوانسازی پوست | هایفوترابی

با توجه به اهمیت فوق العاده مبحث جوانسازی پوست  و آزار دهنده بودن این چین و چروکها بر چهره  افراد، پزشکان در صدد کشف راه کارهایی  برآمدند. از جمله اولین راههای درمانی "لیفت" بود، که به سبب ایجاد بخیه و دوران نقاهت نسبتاً طولانی ، فقط در موارد خاص و حاد مورد استفاده قرار میگیرد. لیزر و RF از جمله تکنولوژیهایی بود که به جهت سهولت استفاده از آن رایج شد ، و در هر دو این روشها، با ایجاد گرما در لایه های زیرین پوست و یا صدمه زدن به بافت کلاژن، سعی بر تحریک آن بخش به کلاژن سازی و در نهایت جوان سازی پوست میشود.

مشکل اساسی در دو روش بالای جوان سازی پوست را، میتوان سطح پوست عنوان کرد.در این روش‌های جوانسازی پوست،دسترسی به لایه های زیرین از طریق سطح پوست ممکن می‌باشد.در اینجا انرژی دستگاه برای رسیدن به ساختار کلاژن و الاستین باید از اپی درم عبور کند.درمقابل, در اثر رسیدن این گرما به لایه زیر پوست و تخریب کلاژن، به سطح پوست صدمه وارد میشود که با قرمز شدن و گاهی زخم همراه می‌باشد.


 

 

تکنولوژی جوانسازی پوست با هایفوتراپی چیست؟

برای درک بهتر روند اثرگذاری هایفوتراپی، میتوان به نور خورشید و ذره بین اشاره نمود .

در حالت عادی نور خورشید گرمای متعادلی دارد و موجب سوزش و حتی آتش سوزی نمیشود، در حالیکه اگر از یک ذره بین استفاده کنیم، این نور در قسمتی متمرکز شده و موجب گرمای بیشتر و در نهایت آتش گرفتن آن میشود. تکنولوژی هایفوتراپی نیز به همین صورت امواج فرا صوت را در کانونی از سطح زیرین پوست جمع نموده، و با تحریک لایه های زیرین پوست، آنها را وادار به کلاژن سازی میکند.

میتوان به وضوح عنوان نمود که تکنولوژی هایفوتراپی در حال حاضر از بهترین و منحصر بفرد ترین روشهای جوانسازی پوست است که در آن هیچ آسیبی به سطح ظاهری پوست نمیرسد و تمام اتفاقات در لایه های زیرین پوست صورت میگیرد.

 

سن مناسب هایفوتراپی

افرادیکه حساسیت خاص بر روی این موضوع دارند میتوانند از 30 سالگی نسبت به انجام هایفوتراپی اقدام نمایند،تا در ابتدای شل شدگی عضلات و افتادگی و ایجاد چین و چروک از آن جلوگیری نموده ،تا در سنین بیشتر مجبور به انجام لیفت نشوند.

 

آیا هایفوتراپی خطرناک است؟

امواج اولتراسوند از دیر باز در حوزه پزشکی مورد استفاده قرار میگرفت و در واقع این تکنولوژی همان تکنولوژی میباشد که در سونوگرافی از آن استفاده میشود، با این تفاوت که نوع تنظیمات آن جهت دسترسی به هدف نهایی باهم متفاوت است و میتوان گفت هیچ خطری ایجاد نمیکند.

 

آیا دراستفاده ازهایفوتراپی ممنوعیت وجود دارد؟

خیر ممنوعیت خاصی برای افراد وجود ندارد، خانمهای باردار، مبتلایان به دیابت، بیماران صرع و... میتوانند براحتی از روش جوانسازی پوست با هایفوتراپی استفاده نمایند.

 بیشتر بدانید: خشکی پوست در زمستان

برای مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله به آرشیو مقالات دکتر مجید نصیری مراجعه فرمایید.

 

دکتر مجید نصیری | دکتر پوست و زیبایی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :